SPOR BİLİMLERİ ÖĞRETİMİ

SPOR BİLİMLERİ ÖĞRETİMİ

630 TL

  • Yazar: Hikmet Aracı, Şennur Aracı
  • ISBN:978-625-00-0034-2
  • Kategori: BESYO ÖABT
  • Baskı Yılı: 2021, Eylül
  • Sayfa Sayısı: 2528

 2013’te temelleri atılan uzun soluklu bu çalışma ilk olarak 2015 yılında “Spor Bilimleri Öğretimi” adıyla ortaya çıkmıştır. Yoğun ilgi görmesiyle birlikte, uzun ve yoğun bir araştırma içinde, öncelikli olarak “öğrenmeyi” temel ilke edinerek konuları titizlikle işlenmiştir. Kavramayı kolaylaştırmak ve kalıcı öğrenmeyi sağlamak için konularda şekil, grafik ve tablolara yer verilmiştir. Konu arkası binlerce özgün soru ile öğrenmenin pekiştirilmesi ve güçlendirilmesi hedeflenmiştir.

Bu sette renkli ve bol görselli 8 cilt kitap, kitaplar içerisinde BESYO’larda okutulan 20 ders yer almaktadır. İşlenen dersler ve öncelikli orijinal kaynaklar olarak yararlanılan bilim insanları şunlardır:

1. Cilt: İnsan Anatomisi ve Kinesiyoloji: John V., Hole, Jr., vb. (308 syf).

2. Cilt: Beden Eğitimi ve Sporun Temelleri, Spor Yönetimi ve Alan Eğitimi: Metzler, Mosston, Ashworth, Siedentop, Johnson, Griffin vb. (399 syf).

3. Cilt: Antrenman Bilgisi ve Egzersiz Fizyolojisi: Bompa, Haff, Harre, Hoffman, Matveyev, Dick, Beyer, Fox, Bowers, Foss, Astrand, Willmore vb. (394 syf).

4. Cilt: Fiziksel Uygunluk, Egzersiz ve Beslenme: Fox, Bowers, Foss, vb. (283 syf).

5. Cilt: Beceri Öğrenimi ve Psikomotor Gelişim: Richard, Schmidt, Craig, Wrisberg, Gardnier, Gallahue, Ozmun, Goodway, Mosston, vb. (276 syf).

6. Cilt: Sağlık Bilgisi ve İlkyardım, Engelliler İçin Beden Eğitimi ve Spor, Eğitsel Oyunlar, Ritim Eğitimi, Dans ve Halk Oyunları (315 syf).

7. Cilt: Bireysel Sporlar (Atletizm ve Cimnastik), Takım Sporları (Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futbol) (344 syf).

8. Cilt: Deneme Sınavları (140 syf).

Ayrıca bu set içinde, konulara destek amaçlı 2 adet çalışma posteri (ebatlar 50x70 cm) bulunmaktadır.

Bu sette yer alan kitaplardan lisans öğrencileri, yüksek lisans ve öğretmenlik sınavına hazırlanan arkadaşlarımız ve sporu yaşam tarzı haline getirmiş her meslektaşımız “uzun yıllar” yararlanabileceklerdir. Bu bağlamda içerik ve kapsam itibariyle, beden eğitimi ve spor bölümleri ve dershaneler için oldukça kapsamlı ve uygun bir içeriğe sahiptir.