MIŞIL MIŞIL MASALLAR - DUYGUSAL ZEKÂ TEMELLİ UYKU EĞİTİMİ

MIŞIL MIŞIL MASALLAR - DUYGUSAL ZEKÂ TEMELLİ UYKU EĞİTİMİ

150 TL

  • Yazar: Nalan Aktaş Sönmez
  • ISBN:978-605-70692-8-3
  • Kategori: Masal, Çocuk
  • Baskı Yılı: 2022, Ocak
  • Sayfa Sayısı: 192, Tamamı Renkli

Çocuğum;

Düzenli Uyku Alışkanlığı Edinsin,

Duygusal Zekâsı Gelişsin,

Uyku Getiren Masallar Dinlesin,

 

diyorsanız...

 

DUYGUSAL ZEKÂ TEMELLİ UYKU EĞİTİMİ Ve

MIŞIL MIŞIL MASALLAR

 

 

Çocuk yetiştirmek keyifli bir o kadar da büyük bir sorumluluktur. Çocuğumuzu büyütürken bizler de büyür, gelişir, değişir, derinleşiriz. Biz onlara öğretmeye çalışırken onlardan da çok şey öğreniriz.

Çocuklar kendi mizaçları ile dünyaya gelirler. Çocuğun doğal yapısını bozmadan; değerlerle kuşatılmış, farkındalıkları gelişmiş, özsaygısı yüksek, sorumluluk sahibi bir karakter kazandırmak, ona bütün hayatı boyunca eşlik edecek olan anne babanın görevidir. Çocuğun zihnine, bedenine, duygularına yapılmış olan her yatırımın bumerang gibi tekrar bize, anne babaya ve topluma döneceğinin farkında olmamız gerekir.

İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri olan uyku düzeni de çocu­ğun gelişimi ve eğitimi açısından oldukça önemlidir. Her çocuğun örselen­meden, sevgi bağı zedelemeden hatta daha da güçlenerek kaliteli, düzenli uyku alışkanlığı edinmesi en doğal hakkıdır.

 

Bu nedenle çocukların özellikle iki buçuk, üç yaşından sonra düzenli uyku alışkanlığı edinmesi, kendi yatağında yatmaya alıştırılması temel hedeflerimizden biri olmalıdır.